СПОРТЪТ
Дизайнерско ателие ''ЛюДиНел''
Google
в сайта
и запази шансовете си за класиране на Мондиала в ЮАР през 2010 година. На стадион "Васил Левски" тимът на Станимир Стоилов успя да обърне своя съперник, въпреки че губеше до 45-ата минута с 0:1. Стеван Йоветич откри за гостите с красив гол в 9-ата минута. В даденото от съдията продължение ветеранът Радостин Кишишев успя да изравни. През втората част българите заиграха много по-добре и заслужено вкараха нови три попадения. Резервата Димитър Телкийски даде тон в 48-ата минута. В последните минути Бербатов от дузпа и друга резерва - Домовчийски, оформиха крайния резултат.
След неубедителни първи минути на двубоя и проспано първо полувреме, при натиск от нашите футболисти в края на първата част Радостин Кишишев успя да изравни. На полувремето Станимир Стоилов пусна в игра Димитър Телкийски на мястото на трагичния Кирил Котев. Смяната се оказа златна, като само три минути след началото на втората част Мечо се разписа. Той получи отличен пас от Бербатов и прати топката в мрежата. Наставникът на Черна гора се опита да освежи играта, но без резултат. В 71-ата минута Вучинич се оказа в опасна близост до вратата на България. Иванков обаче отново се намеси на ниво и спаси. В следващите минути гостите упражниха натиск. В 75-ата минута Пекович стреля от далечна дистанция, но шутът не затрудни Иванков. Черна гора не намери начин да стигне до чисти положения пред българската врата. От своя страна нашите дочакаха своя момент и в 84-ата минута Димитър Бербатов проби в наказателното поле и бе съборен от защитник на съперника. Съдията Асумаа отсъди дузпа. Зад топката застана Бербо, който не трепна и се разписа за 3:1. Попадението е много важно за звездата на България, тъй като той не се бе разписвал за националния отбор повече от година. В 89-ата минута Мирко Вучинич стреля много опасно от пряк свободен удар, но топката мина покрай врата. В даденото от съдията продължение на двубоя нападателят на Херта Валери Домовчийски реализира първия си гол за представителния тим на България. Домо завърши отлична атака на "трикольорите", като бе изведен сам срещу Полексич и с точен удар оформи крайния резултат.
В сряда, 9 септември, България гостува на Италия в Торино и само победата ще запази шансовете на отбора за класиране.

България победи и Италия на Европейското по волейбол

С 3:0 гейма България победи Италия в мач от група "D" на Европейското първенство в Истанбул. Така възпитаниците на Силвано Пранди вече имат 2 победи от 2 мача след вчерашния успех над Сърбия. Италия пък започна шампионата на Стария континент с поражение.
"Отборът е отражение на треньора. Пранди води спокойно мачовете и резултатът е разумна игра. В никакъв случай не бива да се отпускаме. Първата сериозна крачка към финалната четворка е направена, но тежките мачове във втората фаза тепърва предстоят. Последният ни съперник в група Д - Чехия също не бива да се подценява, коварен съперник, който може да те изненада, естествено под нашето ниво, но трябва да сме нащрек" - предупреждава Димо Тонев.
Определено българите бяха по-добри от нас. Това заяви селекционерът на Италия Андреа Анастази след загубата с 0:3 гейма от България на Европейското първенство по волейбол в Турция.

България - Казахстан с 3:0

Снимка: emaxpress

Българските младежки национали победиха връстниците си от Казахстан с 3:0 в европейска квалификация. Добри положения изпуснаха Александър Тонев, и Галин Иванов. Гостите пък се представиха изключително слабо на Градския стадион в Ловеч. В 57-ата Тонев, използвайки поредната грешка в отбраната на Казахстан, вкара първия гол. А минути по-късно Балтанов удвои, след като малко преди това направи невероятен пропуск.
Българите продължиха да доминират и Балтанов - от пряк свободен удар - вкара нов гол в последната минута. Така България вече е с актив от 1 победа и 2 загуби, след двете претърпени поражения от Израел и Казахстан.

България победи Черна гора с 4:1